Bezoek dit unieke concert waarin de prenten van M.C. Escher op verrassende wijze samenvloeien met muziek en wiskunde

Escher in Het Paleis organiseert op 8 november voor het eerst in Nederland een uniek concert waarin de wereldberoemde prenten van M.C. Escher op verrassende wijze samenvloeien met muziek en wiskunde. Klassieke muziek vormt de rode draad in deze voorstelling, afgewisseld door boeiende gesprekken over thema’s uit Eschers oeuvre, de wiskunde van Kurt Gödel en Alan Turing, en de composities van Johan Sebastiaan Bach.

‘Ik geloof dat er geen muziek is die mij zo ontroert’

schreef Escher op zijn 22ste aan een vriendin over de composities van Bach.

Een speelse verkenning van kunst, muziek en wiskunde

Ervaar hoe hoogleraar Holger Hoos, een van de slechts 50 heckelfoon-spelers ter wereld én expert op het gebied van kunstmatige intelligentie, samen met de gerenommeerde Engelse componist Graham Waterhouse én internationale musici verbanden legt tussen beeldende kunst, wiskunde en muziek. Verbanden die al sinds de oudheid worden bestudeerd.

 

 

De onderwerpen die in dit concert aan bod komen zijn onder meer creativiteit en nauwkeurigheid, patronen en structuren, oneindigheid en onmogelijkheid, en kunstmatige intelligentie.

Escher, Bach, Gödel: Perspectieven en (on)mogelijkheden wordt tweemaal uitgevoerd en biedt méér dan alleen muziek: bij je ticket ontvang je een consumptie én een entreeticket voor Escher in Het Paleis, waarmee je de hele maand november 2025 toegang hebt tot de magische wereld van Escher.

Over de musici

Holger Hoos is fagottist en hoogleraar kunstmatige intelligentie en één van 50 heckelfoon-spelers in de wereld. Graham Waterhouse is een internationaal vermaard componist en cellist en een groot bewonderaar van M.C. Escher, door wie hij zich voor zijn composities laat inspireren. Musici: David Frühwirth (viool), Anna Kakutia (viool), Chialong Tsai (altviool), Graham Waterhouse (componist, cello en piano), Mattia Riva (contrabas), Holger Hoos (heckelfoon)

Het programma

‘Vier epigrafen naar Escher’, Op. 35, is een kamermuziekcompositie van Graham Waterhouse, geschreven in 1995 voor altviool, heckelphone en piano. De vier delen verwijzen naar grafische kunstwerken van M.C. Escher. Het werk werd geschreven in opdracht van Dr. Gunter Joppig en ging in 1995 in München in première. Het stuk werd in 1998 uitgegeven door Hofmeister en in datzelfde jaar voor het eerst uitgevoerd in de Verenigde Staten.

 

 

Componist Graham Waterhouse liet zich voor zijn composities inspireren door grafische kunstwerken van M.C. Escher om in 1993 ‘Vier epigrafen naar Escher’ te schrijven in vier delen, elk genoemd naar een werk van de graficus. Hij componeerde het als een pianotrio met altviool en heckelphone. Het is een van de weinige kamermuziekwerken voor heckelphone. Een heckelfoon is een dubbelrietinstrument dat behoort tot de houtblazers.

Programma & praktische informatie

Het concert wordt tweemaal uitgevoerd op zaterdag 8 november .Middagconcert: 15:30 – 17:00 uur. Avondconcert: 19:00 – 20:30 uur

  • Locatie: De Kloosterkerk, Lange Voorhout 4, 2514 ED, Den Haag
  • Ticketprijs: €35,- per persoon (inclusief: toegang tot één van de concerten, één consumptie én een entreeticket voor Escher in Het Paleis – geldig gedurende de hele maand november 2025). €25,- voor studenten
  • Voertaal: Engels

 

 

 

Krijg elke dag gratis het laatste nieuws

Ontdek dagelijks gratis een samenvatting met het laatste toeristische nieuws van wereldwijde bestemmingen maar ook hotels, vliegmaatschappijen, touroperators en verhuurbedrijven.

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Naam
Hoe spreken wij jou aan?*
Stuur mij elke dag het laatste reisnieuws*