Vanaf nu kan iedere passagier genieten van gratis wifi in elke Thalys-trein. Thalys wil haar reizigers nog beter van dienst zijn en verbetert haar dienstverlening dankzij het Zweedse bedrijf Icomera. Alle treinen maken via een nieuw systeem verbinding met wifi gebaseerd op 3G en 4G.
Dit nieuwe systeem biedt een betere bandbreedte waardoor reizigers sneller kunnen surfen. De verbindingssnelheid en het datavolume is voor reizigers in Comfort 1 en Comfort 2 hetzelfde.
Innovatie
Thalys wil blijvend innoveren en voldoen aan de veranderende behoefte van reizigers. De 40 MB verbinding met een snelheid van 512 kb per seconde maakt het mogelijk om e-mail te lezen, te surfen en contact te onderhouden via sociale netwerken.
“Al bijna 10 jaar lang bieden we wifi aan boord van onze treinen. We zijn altijd bezig met het verbeteren van de kwaliteit van onze dienst. Wifi is onmisbaar voor onze zakelijke reizigers en vakantiegangers. En vanaf nu zorgen we dat iedere reiziger van wifi kan genieten”, vertelt Agnès Ogier, CEO van Thalys.
Verbinding maken
Eenmaal in de trein kunnen reizigers verbinding maken met het wifi-netwerk ThalysNet. Via ThalysNet kunnen zij gemakkelijk een account aanmaken en gebruik maken van de wifi-verbinding.
Baanbrekende technologie: enkele mijlpalen
- 2005: 1ste testen
- 2007: Thalys kiest voor de oplossing van het consortium bestaande uit Nokia Siemens Networks, 21Net en Telenet
- Mei 2008: Invoering van de service. Alle treinstellen zijn nu voorzien van wifi
- December 2009: 25% van de reizigers in Comfort 1 gaat online tijdens hun reis
- Lente 2011: 1 miljoen reizigers gaan online
- Juni 2011: Uit een enquête blijkt dat 40% van de reizigers aan boord met zijn smartphone werkt en 88% met een laptop of tablet
- 2013: 40% van de reizigers in Comfort 1 online
- 2014: Lancering van de openbare aanbesteding voor wifi van de volgende generatie
- 2016: Invoeren van de nieuwe uitgebreide service