Veel exclusieve bestemmingen hebben een grote aantrekkingskracht op reizigers. Boekingswebsite Hotels.com zocht wereldwijd naar de bestemmingen waar reizigers gemiddeld het meest uitgaven aan een hotelovernachting in de eerste helft van 2013. Muscat voert de lijst aan, zo blijkt uit de Hotel Price Index.
Eurozone
Reizigers uit de eurozone spendeerden in Muscat gemiddeld €236 per hotelovernachting in de eerste helft van dit jaar. Dit maakte de Omaanse hoofdstad tot de meest exclusieve hotelbestemming ter wereld, ondanks een prijsdaling van 6% ten opzichte van een jaar geleden.
Muscat wordt gevolgd door Capri (€213) en Rio de Janeiro (€201), waar reizigers eveneens bereid waren tot het betalen van aanzienlijke bedragen voor een hotelovernachting. Ook hier daalden de prijzen ten opzichte van vorig jaar, in Capri met 11% en in Rio de Janeiro met 17%.
Enkele exclusieve hotelbestemmingen lieten sterke prijsstijgingen zien tijdens de eerste helft van dit jaar. In Monte Carlo spendeerden reizigers met gemiddeld €193 per hotelovernachting 16% meer dan een jaar geleden. In Dubai steeg de gemiddelde hotelkamerprijs met 10% naar €177 en in Amalfi met 17% naar €171.
Hotels.com Hotel Price Index: Top 10 bestemmingen waar reizigers het meest spendeerden aan een hotelovernachting in de eerste helft van 2013.
Muscat €236 -6%
Capri €213 -11%
Rio de Janeiro €201 -7%
Monte Carlo €193 16%
New York €183 2%
Key West €181 5%
Dubai €177 10%
Genève €174 -8%
Amalfi €171 17%
Moskou €167 -1%